Psikolog Beril Yardımcı

Psikolog Beril Yardımcı

Beril Yardımcı, Klinik Psikolog, Psikoterapist, Mindfulness Eğitmeni

İstanbul Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra Almanya Heidelberg Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans eğitimi aldı. Klinik Psikoloji alanındaki yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. Tez araştırmasını ‘Obezite Tedavisinde Bilişsel-Davranışçı Grup Psikoterapisinin Etkinliği’ üzerine yazdı, bu konuda 8 haftalık yapılandırılmış grup psikoeğitimi uyguladı ve sonuçlarını araştırdı.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Konsültasyon-Liyezon Psikiyatrisi Bölümü’nde stajını yaptı, Sistemik Çalışmalar Enstitüsü’nde Aile Terapisi, ayrıca Gestalt Terapisi üzerine uzun-dönem eğitimlerini tamamladı. Klinik çalışmalarda etkinliği gösterilmiş ‘Farkındalık Odaklı Stres Azaltma’ (Mindfulness based stress reduction) konusunda Almanya’da bulunan Farkındalık ve Stres Yönetimi Enstitüsü’nde uzun dönemli eğitimini 2015 yılında tamamladı.

2007’den bu yana; Davranış Bilimleri Enstitüsü, Veritas Psikiyatri ve Beyinbilimleri, Balıklı Rum Hastanesi ve Baltaş Psikolojik Eğitim-Yönetim ve Danışmanlık merkezlerinde klinik psikolog ve eğitmen olarak görev almıştır.

Halen Ulus’ta bulunan Liv Hospital Psikoloji Merkezi’nde klinik psikolog olarak yarı zamanlı çalışmaktadır. Hastane bünyesinde bireysel psikoterapinin haricinde, kanser, obezite, infertilite ve kronik ağrı tedavilerinin psikolojik destek ayağını yürütmektedir ve haftalık kanser destek paylaşım grubunun liderliğini yapmaktadır.

Eksen Psikoterapi Merkezi’nde yetişkinlerle bireysel psikoterapi çalışmalarına ve Mindfulness eğitimlerine devam etmektedir.